Какво е общото между Селин Дион, Арнолд Шварцнегер и Елизабет II? Те и още куп знаменитости са ставали жертва на фалшиви съобщения за тяхната смърт.
Колкото и да се чудите кой болен мозък се занимава с подобни дела, едва ли ще получите задоволителен отговор. Някои от съобщенията са плод на черен хумор, други – на
“черна” реклама за публикувалите ги интернет издания
За трети се твърди, че са направени по поръчка на самите знаменитости. Каквато и да е причината за производството на мрачните вести, те съвсем не са новост, която се разпространява единствено през последните години в интернет пространството.
Подобни слухове за различни знаменитости от света на шоубизнеса и политиката са обиколили и редакциите на едни от най-престижните световни издания – като Ню Йорк таймс, например, който публикува съобщение, че Марк Твен се е споминал.
В черната хроника през 1945 г. се нарежда и името на американския президент Франклин Рузвелт. Веднага след него жертви на недоброжелатели стават и култовите Чарли Чаплин и Франк Синатра.
През 1960 г. излиза информация и за смъртта на Пол Маккартни. Заради публикациите по темата, феновете на конспиративните теории все още вярват, че звездата от Бийтълс е заменена от негов двойник, за да може групата да продължи да съществува.
С развитието на технологиите и появата на интернет,
Маккартни е умирал поне още няколко пъти
Също както десетки негови колеги, сред които – Майкъл Джаксън, Джон Бон Джоуви, Майли Сайръс, Лейди Гага, Бритни Спиърс, Джъстин Тимбърлейк, Арета Франклин, Бионсe…
Британското издание Индипендънт дори прави проучване и разбива процентно какви са любимите начини, по които интернет убива знаменитости. За целта са използвани 50 подобни случая.
Класацията водят пътните инциденти с 36 процента, следвани от тези вследствие на падане от скала – 20 %. Инцидентите със сноуборд се нареждат на трето място с изненадващите 16 %. След тях са предозиране с наркотици – 10 %, здравословни проблеми – 8 %, убийство и самоубийство съответно с по 4 %.