БългарияСемейството на Цвети, Емил и Ванеса. Цвети Радойчева е българска певица, която живее заедно с близките си в София. Повече за нея и музикалния бизнес у нас може да научите от разговора ни с Цвети, който публикувахме преди време. |
Цвети и семейството ú са от онези българи, които през последните години решиха да прочистят хладилниците и кухненските си шкафове от повечето вредни храни и да изберат по-здравословен начин на хранене. Ето какво разказа пред Lifebites.bg родната певица, която съвсем от скоро е и майка на прекрасната Ванеса:
“Моето семейство е тричленно – аз, мъжът ми и малката ни дъщеричка, която е на шест месеца. Откакто тя се появи, настъпиха най-вече
емоционални промени в моя живот
Вече се чувствам пълноценна жена, тъй като реализирам себе си не само професионално, но и като майка. А това да бъдеш майка наистина е несравнимо с каквото и да било друго чувство! Любовта, която ми дава моята малка Ванеса, ме изпълва по неповторим начин и ме кара да се чувствам истински щастлива.
На седмица харчим приблизително 250 лв., за да се храним по начина, който ни харесва. В моето семейство се стараем да се храним здравословно. Във всекидневното ни меню присъстват най-вече плодове и зеленчуци, ядки, зърнени храни.
През годините изключих от менюто много продукти
като кренвирши, колбаси, торти, пасти и всякакви изделия, които са направени с брашно тип 500, както и чипс, вафли, бисквити… Всички те съдържат палмово масло, което е изключително вредно.
Био продуктите са най-скъпите продукти от моите списъци с покупки. Като спирулина, конопено семе и миксове от различни семена, с които подправяме салатите си. Хляб и спагети от лимец, пресни плодове и зеленчуци като био банани, био моркови и био ябълки, които са без пестициди и не са пръскани, а също шоколад без палмово масло. Имам прекрасна вила и лятото градинар, който вече 5-та година развива био земеделие.
Не мисля, че има храни, без които не мога. Щом има плодове, зеленчуци и ядки никога няма да остана гладна! Но майка ми готви прекрасни постни български ястия, които наистина биха ми липсвали, ако замина някъде за по-дълго. Като например боб, леща, пълнени тиквички с ориз, зелеви и лозови сърми, лютеница.
На СЛЕДВАЩАТА СТРАНИЦА вижте как се храни едно семейство в Нова Зеландия
Вие сериозно ли? Че аз като гледам снимките, на нас тази храна ще ни стигне за поне 2 седмици!!! И 250 лева в България???? Че на мен бюджетът ми е 100 лева/седмица, което включва храна за 2-ма възрастни, 2 кучета и 6 котки. Това за зимата, лятото е даже по-малко, защото живея на село и не купувам плодове и заленчуци. Това при условие, че салами не ядем, купуват се само продукти по БДС, прясно месо, готви се само у дома, хляб сами си правим, дори в това се включват и капсули за кафе! Сладко не купуваме – правим си сами шоколад от био продукти, но дори и това е около 6-7 лева/месец, което е около 100 грама! Едно ядене за 2-мата ни излиза около 4 лева, закуската – около 2 лева, това са около 70 – 80 – 90 лева!! Това при условие, че не изхвърляме храна – НИКАКВА!!! За 250 лева ще станем шопари! А тая жена приказва как изключили това и онова от менюто, ама ядат 300 грама шоколад Милка, бъкан с палмово масло, виждам и прподукти с бяла захар, бели спагети и прочее…. аре малко по-сериозно, и ние сме пътували по света и сме живели из Европата – в България, при равни условия, сходни продукти, сходен начин на хранене един човек яде в пъти по-евтино, отколкото някъде другаде в Европа!
Елена, благодарим Ви за коментара! Всеки от включилите се в “експеримента” ни е споделил своя личен опит. Не вярваме някой от тях да има нужда или полза да лъже. Всяко от 11-те семейства е участвало напълно доброволно. Идеята ни беше да надникнем в менютата и хладилниците на възможно повече българи – като в никакъв случай и никъде не твърдим, че публикуваните случаи са представителни за мястото, на което живеят хората от снимките. Ценим всяко допълнително мнение – като Вашето, защото то допълва картината. Поздрави, Вероника Лазарова
Статията е информираща и интересна. Чудесна идея! Беше ми приятно да видя как начинът на живот в различни общества и на различни континенти, влияе на диетата. Благодаря ви.